סריקה דיגטלית

מדוע סריקה דיגיטלית פופולרית?

בשנים האחרונות, רפואת השיניים עוברת מהפכה דיגיטלית. חלק ממנה היא האפשרות לסרוק את שיני המטופל ואת פיו לקבלת מידה דיגיטלית, ללא תיווך של חומרי מידה ויציקות גבס מסורבלות. 
הסורק הדיגיטלי הוא, למעשה, מצלמה דיגיטלית קטנה המותאמת לפה המטופל.
בעת הסריקה בפה, המצלמה מצלמת אלפים רבים של תמונות, ותוכנת מחשב הופכת תמונות אלה למודל תלת-ממדי דיגיטלי, בצבעים אמיתיים ובדיוק יוצא מן הכלל.

המודל נשלח באופן מיידי לטכנאי, שמתכנן ומעצב את השיקום על-גבי המחשב ומייצר אותו במחרטה ממוחשבת או במדפסת תלת-ממד.
הדבר הופך את עבודת המעבדה לנקייה ומדויקת מאוד, ומעלה את איכות היצירה בכמה רמות.

מהם יתרונות הסריקה הדיגטלית?

  • קיצור זמן לקיחת המידות
  • דיוק גבוה, המבטיח את שרידות השיקום לאורך זמן
  • מזעור רפלקס ההקאה
  • ללא טעמים וריחות המקשים על קבלת הטיפול

סריקה דיגיטלית ברפואת שיניים

כאשר רופא השיניים מעוניין לבצע עבודה בפי המטופל, דוגמת כתר או גשר, עליו להעביר את האינפורמציה לגבי גודל וצורת השן או השתל עליהם ייבנה השיקום העתידי לטכנאי. בשיטה הקלאסית בוצע שימוש בחומרי מטבע רכים שהוכנסו לפה באמצעות כף והמידה הייתה מוכנה לאחר מספר דקות, עם התקשות החומר. המטבע שנוצר נשלח לאחר מכן למעבדת שיניים, שם הטכנאי יוצק גבס לתבנית השיניים ובצורה זו מתקבל מודל העבודה להמשך ייצור השיקום. 

בשנים האחרונות תחום רפואת השיניים עובר מהפכה דיגיטלית שחלק ממנה הינה האפשרות לסרוק בצורה ממוחשבת את פיו ושיני המטופל לקבלת מידה דיגיטלית של המטופל וזאת ללא תיווך של חומרי מידה ויציקות גבס שגם סרבלו וגם גרמו לאי דיוקים לעומת סריקה ישירה של הפה.

הסורק הדיגיטלי כולל מחשב ואת יחידת הסריקה שהיא בעצם מצלמה דיגיטלית קטנה המותאמת לפה המטופל, בבואנו לקחת מידה בשיטה זו אנחנו חולפים עם המצלמה על גבי השיניים ומקבלים בזמן אמת על מסך המחשב תמונה של הפה בצבעים אמיתיים.

הסריקה הדיגיטלית מאפשרת יצירת תמונה תלת ממדית הנשלחת לטכנאי מיידית והוא מתכנן ומעצב שיקום זמני או סופי באמצעים דיגיטליים לקבלת תוצר מוגמר מדויק ואיכותי שגם תוצר זה מבוצע לרוב באמצעים דיגיטליים כמו מחרטה ממוחשבת. הפיכת כל תהליך יצירת עבודת המעבדה בצורה דיגיטלית מעלה בכמה רמות את דיוק היצירה.

מהם היתרונות של סריקה דיגטלית עבור המטופל?

  • מזעור רפלקס ההקאה
  • קיצור זמן לקיחת המידות
  • ללא טעמים וריחות המקשים על קבלת הטיפול
  • דיוק גבוה של העבודה המבטיח שרידות השיקום לאורך זמן

הסורק הדיגיטלי הינו מכשיר המאפשר לקיחת מידות דיגיטליות של חלל הפה בדיוק גבוה וכן מאפשר גם הדמיה ותכנון של טיפולים עתידיים. הסורק הדיגיטלי הופך במהירות לכלי הכרחי בכל מרפאת שיניים מודרנית.

פרטי התקשרות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​