נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים באה לידי ביטוי בשינוי מקום החניכיים על השן וחשיפת שורשי השן. ישנן סיבות רבות הגורמות להיווצרות של נסיגת חניכיים, ביניהן צחצוח טראומתי של רקמת החניכיים והשיניים ע”י הפעלת כוח רב בעת צחצוח או שימוש במברשת בעלת סיבים קשים; טיפול יישור שיניים, שבמהלכו הופעלו כוחות מרובים או שהוזזו השיניים מחוץ למעטפת הרכס; גנטיקה – רקמת חניכיים מולדת דקה ובעלת ריכוז קולגן נמוך; עישון; פירסינג וטראומה.

הערכה לגבי מצב נסיגת החניכיים

מומלץ להגיע לבדיקה אצל מומחה חניכיים כדי לבצע הערכה לגבי מצב הנסיגה והיקפה, ולהתאים טיפול אישי לכל מקרה. במקרה של נסיגה התחלתית בחניכיים, ייתכן שיומלץ מעקב וניקוי של שורשי השן החשופים, הרקמות וכיסי החניכיים. 

כאשר קיימת נסיגה מורחבת ולא קיימת רקמת תאחיזה מקורנת או כאשר קיים פגם אסתטי או רגישות מוגברת במשנן, תישקל התערבות כירורגית באזור. חשוב להבין כי נסיגת חניכיים היא נזק בלתי הפיך.

השתלת חניכיים

השתלת חניכיים הינה הליך כירורגי מקומי בו מניחים כמות מספקת של רקמת חניכיים מסביב לשן, שסובלת מנסיגת חניכיים. את רקמת החניכיים המשוחזרת לוקחים במקרים רבים מאזור החך של המטופל או מאזור סמוך לאזור נסיגת החניכיים.

נסיגת חניכיים חריפה

במקרים של נסיגת חניכיים חריפה, ייתכן שכיסוי החניכיים שיתקבל לא יהיה מלא, אך יתקבל עיבוי של הרקמה שישמר את המשנן ויעזור למנוע את המשך התקדמות הנסיגה והסכנה של אובדן שיניים. 

אם אתה סובל מנסיגת חניכיים אנו ממליצים להיבדק אצל מומחה לחניכיים בהקדם.

לקביעת תור עם ד”ר חני טנצר, מומחית למחלות חניכיים, השאירו פרטים בטופס או צרו קשר עם המרפאה שלנו

פרטי התקשרות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​