חרדה דנטלית

חרדה דנטלית – כיצד מתמודדים עמה?מרבית האנשים חווים תחושת אי-נוחות, חשש או פחד לקראת המפגש עם רופא השיניים. תופעה זו קרויה “פוביה דנטלית” או “חרדה דנטלית”. במקרים רבים, הפחד והחרדה מובילים אותנו לדחיית הביקור במרפאה, והדבר עלול להוביל להחמרת המצב הקיים ולהפוך את הטיפול שיידרש למורכב, מסובך, ארוך ויקר יותר. כדי להתגבר על חרדה דנטלית מומלץ לבחור מרפאה ורופא מטפל שיעניק למטופל תחושת ביטחון ומקצועיות.

שיטות נוספות להורדת לחץ וחרדה דנטלית

האזנה למוזיקה, צפייה בטלוויזיה, היפנוזה או דמיון מודרך, ולפעמים גם טיפול באמצעות תרופות הרגעה טרם הגעה לטיפול.

טיפול בחרדה דנטלית על ידי שימוש בגז צחוק

ניתן להשתמש בגז צחוק ניתן במבוגרים ובילדים. השימוש בגז צחוק מוביל לתחושת רגיעה, נינוחות, ויש לו תכונה שנוגדת כאבים. עם זאת, המטופל נמצא בשליטה מלאה ובהכרה מלאה. 

יש להגיע לטיפול בגז צחוק אחרי צום של 3 שעות. לאחר מתן הגז, תיתכן תחושת בחילה קלה. הטיפול בגז צחוק אינו מומלץ לנשים בהריון ולחולים במחלות ריאה חסימתיות.

טיפול בסדציה הכרתית

טיפול זה מתבצע על-ידי מתן תרופות מטשטשות במינון נמוך, בו שומרים על המטופל בהכרה. הטיפול מיועד בדרך-כלל למספר פרוצדורות קטן ולזמן טיפול קצר. לעיתים, סדציה מביאה את המטופל למצב של שינה, אך ניתן להעירו באמצעות גירויים מסוימים. הסדציה מתבצעת על-ידי רופא מרדים מומחה, אשר קובע את רמת הטשטוש בהתאם לאורך הטיפול, הטיפול הרצוי והמדדים של המטופל.

הרדמה כללית (מלאה)

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצע על-ידי רופא מרדים מומחה, ודורש חדר ניתוח מותאם.
במרפאתנו ישנם חדרי ניתוח מותאמים המאפשרים ביצוע טיפולים תחת הרדמה כללית, וכן מרדים מומחה הנוכח לכל אורך התהליך. 
הליך ההרדמה מבוצע עם מתן תרופות דרך הוריד אשר יוצרים איבוד הכרה מבוקר, הפציינט מורדם ומונשם ע״י מכונת הנשמה. במהלך ההרדמה, הרופא המרדים עוקב אחרי המדדים החיוניים. בתום הניתוח, הפציינט מועבר לחדר ההתאוששות, ושם מטפלים בו עד התאוששות מלאה.

הקפידו לטפל בהקדם כדי למנוע סיבוכים עתידיים. טיפול בבעיות מינוריות קל ויעיל מאשר טיפול בבעיות גדולות העלולות לגרום לסיבוכים.

אם החלטתם לעבור טיפול בהרדמה כללית או תחת סדציה, חשוב לבצעו רק במרפאה מורשית מטעם משרד הבריאות, הכוללת את כל ציוד הניטור וההחייאה, תרופות למקרי חירום, צוות שכולל מרדים מומחה מטעם משרד ורופא שיניים שעבר הכשרה לעבוד בהרדמה מלאה.
נשמח לעמוד לשירותכם במרפאתנו.

לקביעת תור עם ד”ר נועה ברר, מומחית למחלות חניכיים, השאירו פרטים בטופס או צרו קשר עם המרפאה שלנו

פרטי התקשרות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​