טיפולי שיניים ביום אחד

בהגיענו לבדיקה אצל רופא שיניים, ובייחוד כאשר אנחנו חוששים מבעיה כלשהי, עיקר החשש נובע מכך שהטיפול הצפוי עשוי להיות נרחב וארוך. גם דברים פשוטים יחסית כמו סתימות, טיפולי שורש, כתרים פשוטים ואפילו תחזוקה לטיפולים שבוצעו בעבר, עשויים להצטבר לכדי ביקורים חוזרים רבים אצל רופא השיניים, ובמקרים בהם יש צורך בביצוע טיפולים נרחבים יותר – הטיפולים עלולים לקחת חודשים רבים.

עם זאת, ההתקדמות המסחררת בכלל תחומי רפואת השיניים – בחומרים, בשיטות הטיפול ובמכשור – מאפשרת לקצר את מספר התורים ואורכם עד למינימום, ואפילו לבצע את כל הטיפולים או מרביתם ביום טיפול אחד בלבד.

טיפול שיניים ביום אחד, האם זה אפשרי?

כאשר אנו מדברים על ביצוע “טיפול שיניים ביום אחד”, כדאי להפריד בין שני מצבים עיקריים – מצב בו קיים צורך בביצוע מספר רב של טיפולים שנדרשים בשיניים הטבעיות או החדרת שתלים דנטליים באיזור השיניים החסרות, ומצב אחר בו אין שיניים כלל, או שבמהלך הטיפול מבוצעות עקירות כלל השיניים, ובמקומן מבוצע שיקום מיידי על שתלים בלסת אחת או בשתיהן. 

במרבית המקרים, מבוצע טיפול מקיף המקצר את כמות התורים הנחוצים בצורה משמעותית. כחלק מהטיפול, מבוצעים כתרים קבועים, השתלות מיידיות (כלומר, עקירה והשתלה במעמד אותו הטיפול) ולעיתים אף בתוספת “העמסה מיידית” – התאמת כתר זמני כחלק מביצוע השתל, ללא צורך בהמתנה ארוכה.

טיפול שיניים ביום אחד

טיפול שיניים ביום אחד נהוג במקרים בו המטופל אינו יכול, מסיבה זו או אחרת, לעבור סדרה ארוכה של מפגשים טיפוליים – בין אם בשל מצבו הבריאותי או בשל חרדה מטיפולי שיניים. בנוסף, טיפולים אלה מתבצעים גם לתיירי מרפא, לאנשי עסקים ולאח”מים הזקוקים לטיפול שיניים שיתאים ללוח זמנים צפוף במיוחד.

על-מנת שמרפאה תוכל להציע טיפול שיניים מלא ביום אחד, צוות המרפאה חייב לכלול סוללת מומחים בכל תחומי רפואת השיניים: כירורגיית פה ולסתות, שיקום הפה, טיפולי שורש, רפואת חניכיים, ואפילו שיננית; והמרפאה חייבת ליהנות מתקשורת מיטבית עם מעבדה דנטלית מתקדמת, המסוגלת לייצר את החלקים השיקומיים עוד באותו יום. סורק דיגיטלי הוא חובה במרפאה כזו, על-מנת שהמידות יגיעו למעבדה במהירות האפשרית. 

טיפולים מסוג זה מבוצעים במסגרת יום טיפולים מרוכז, במהלכו המטופל יכול להיות ער לחלוטין, תחת סדציה (טשטוש) או תחת הרדמה כללית. במסגרת הטיפול, המטופל עובר בין תחנות מסודרות של בדיקה וטיפול בכלל תחומי רפואת השיניים – הסרת אבנית אצל שיננית, סתימות, טיפולי שורש, כתרים, עקירות, שתלים וכיו”ב, ככל שנדרש בתכנית הטיפול.

שתלים ביום אחד

ברוב המקרים, הכוונה היא לביצוע שתלים בלסת שלמה או בשתי הלסתות במסגרת ניתוח אחד, כאשר כלל הטיפולים הנחוצים לצורך כך (עקירות, השלמת עצם, הרמת סינוס ועוד) מבוצעים גם הם במהלך אותו היום. בסיום טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, המטופל יוצא עם גשר או תותבת זמניים, המקובעים על-גבי השתלים בתהליך של העמסה מיידית, כלומר – המטופל נכנס עם מצב קיים של שיניים הרוסות או ללא שיניים כלל, ויוצא עם שיניים זמניות ומתפקדות עוד באותו היום. 

בין הפתרונות הייחודיים המוצעים למטופלי Lorian Medical, ניתן למנות שתלים זיגומטיים – שתלים מיוחדים המותקנים בעצמות הלחי (זיגומות) ומאפשרים גם למטופלים בעלי מחסור חמור בעצם בלסת העליונה ליהנות משיקום קבוע. מרפאתנו היא המרפאה היחידה בארץ המשתמשת בשתלים הזיגומטיים של חברת ZAGA.

בנוסף, אנו המרפאה היחידה בארץ המאפשרת לבצע שיקום קבוע בלסת התחתונה ביום אחד, על שלושה שתלים בלבד, בשיטת התלתן (Trefoil).

חשוב לזכור – גם כאשר טיפול השיניים כולו מבוצע ביום אחד, יש חשיבות רבה להמשך ביקורת ותחזוקה אצל רופא השיניים, במיוחד במקרים בהם מבוצעים טיפולים רבים ונרחבים. 

בנוסף, מסיבות רפואיות וטכניות, לא כל טיפול ניתן לבצע מתחילתו ועד סופו ביום אחד – ישנם מצבים בהם יש צורך להמתין לריפוי, צורך בתיקון מנשך בעייתי, יישור שיניים וכיו”ב. במקרים אלה, אמנם חלק הארי של הטיפולים יבוצע ביום אחד, אך יהיה צורך בטיפול המשכי עד לסיום תכנית הטיפול.

פרטי התקשרות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​